×

Lektury 2022/2023

Klasa I

  1. Maria Kownacka, Plastusiowy pamiętnik
  2. Jan Brzechwa, Sójka
  3. Hans Christian Andersen, Nowe szaty cesarza
  4. Jan Brzechwa, Leń
  5. Jan Brzechwa, Żaba
  6. Waldemar Cichoń, Cukierku, ty łobuzie!
  7. Jan Brzechwa, Przyjście lata
  8. Charles Perrault, Śpiąca królewna
  9. Wanda Chotomska, Legenda o Smoku ze Smoczej Jamy

 

Klasa II 

  1.  Hans Christian Andersen, Brzydkie Kaczątko

  2.  Grzegorz Kasdepke, Detektyw Pozytywka
  3.  Alina i Czesław Centkiewiczowie, Zaczarowana zagroda
  4.  Justyna Bednarek, Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i   sześciu lewych)
  5.  Łukasz Wierzbicki, Afryka Kazika
  6.  Adam Bahdaj, Mały pingwin Pik-Pok
  7.  Czesław Centkiewicz, Anaruk, chłopiec z Grenlandii.

 

Klasa IIIa

  1.  Joanna Papuzińska, Asiunia

  2.  Marcin Pałasz, Sposób na Elfa
  3.  Maria Krüger, Karolcia
  4.  Hans Christian Andersen, Dziewczynka z zapałkami
  5.  Mira Jaworczakowa, Oto jest Kasia
  6.  Hans Christian Andersen, Królowa Śniegu
  7. Hugh Lofting, Doktor Dolittle i jego zwierzęta
  8.  Roman Pisarski, O psie, który jeździł koleją

 Klasa IIIb     

  1. Agnieszka Frączek, Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą
  2. Astrid Lindgren, Dzieci z Bullerbyn
  3. Łukasz Wierzbicki, Dziadek i niedźwiadek
  4. Hugh Lofting,  Doktor Dolittle i jego zwierzęta
  5. Łukasz Wierzbicki,  Afryka Kazika

 Klasa IV 

  1.  J. Brzechwa, Akademia pana Kleksa
  2.  J. Christa, Kajko i Kokosz. Szkoła latania
  3.  R. Dahl, Charlie i fabryka czekolady
  4.  R. Goscinny i J. J. Sempé, Mikołajek (tom 1)
  5.  M. Kozioł, Skrzynia Władcy Piorunów
  6.  A. Mickiewicz, Powrót taty, Pani Twardowska, Pan Tadeusz – opis wschodu słońca
  7.  J. Wybicki, Mazurek Dąbrowskiego
  8.  Wybrane podania i legendy polskie, w tym o Piaście Kołodzieju
  9.  Wybrane baśnie polskie i europejskie, w tym: Charles Perrault
  10.  Kopciuszek, Aleksander Puszkin Bajka o rybaku i rybce
  11.  Wybrane utwory poetyckie i prozatorskie (podręcznik)                                                                                                                                                                                                    *W przypadku szybszego zrealizowania podstawy programowej możliwe jestwprowadzenie lektur dodatkowych.

 

Klasa V

  1.  C. S. Lewis Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa
  2.  A. Lindgren, Bracia Lwie Serce
  3.  F. Molnar, Chłopcy z Placu Broni
  4.  L. M. Montgomery, Anne z Zielonych Szczytów (tłum. A. Bańkowska)
  5.  B. Prus, Katarynka
  6.  J. Słowacki W pamiętniku Zofii Bobrówny
  7.  Wybrane mity greckie
  8.  Wybrane utwory poetyckie
  9.  Wybrane utwory poetyckie i prozatorskie (podręcznik)

                *W przypadku szybszego zrealizowania podstawy programowej możliwe jest
                 wprowadzenie lektur dodatkowych.

 

Klasa VI

  1.  M. Ende, Momo
  1.  R. Kosik, Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi
  2.  H. Sienkiewicz W pustyni i w puszczy
  3.  J. R. R. Tolkien Hobbit, czyli tam i z powrotem
  4.  Wybrane bajki I. Krasickiego
  5.  Wybrane przypowieści biblijne: stworzenie świata i człowieka,przypowieść o siewcy, o   talentach, o pannach roztropnych, miłosiernym Samarytaninie
  6.  Wybrane utwory poetyckie i prozatorskie (podręcznik)                                                                                                                                                                                                    *W przypadku szybszego zrealizowania podstawy programowej możliwe jest wprowadzenie lektur dodatkowych.

Klasa VII

  1. Charles Dickens, Opowieść wigilijna

  2. Aleksander Fredro, Zemsta
  3. Nancy H. Kleinbaum, Stowarzyszenie Umarłych Poetów
  4. Jan Kochanowski, wybór fraszek, pieśni i trenów, w tym tren I, V, VII i VIII (podręcznik)
  5. Ignacy Krasicki, Żona modna (podręcznik)
  6. Stanisław Jerzy Lec, wybrane aforyzmy (podręcznik)
  7. Adam Mickiewicz, Dziady cz. II
  8. Adam Mickiewicz, Świtezianka (podręcznik)
  9. Antoine de Saint-Exupéry, Mały Książę
  10. Eric-Emmanuel Schmitt, Oskar i pani Róża
  11. Juliusz Słowacki, Balladyna
  12. Jan Sztaudynger, wybór fraszek (podręcznik)
  13. Wisława Szymborska, wybrane wiersze (podręcznik)

 

Klasa VIII

  1. Aleksander Kamiński, Kamienie na szaniec

  2. Ignacy Krasicki, Żona modna (podręcznik)

  3. Adam Mickiewicz, Pan Tadeusz

  4. Henryk Sienkiewicz, Quo vadis, Latarnik

  5. Stefan Żeromski, Syzyfowe prace

  6. G. Orwell, Folwark zwierzęcy

 

 

 

Kontakt

Niepubliczna Dwujęzyczna
Szkoła Podstawowa "Bonum Futurum"

ul. Kalinowa 13, 63-004 Tulce

Zadzwoń do nas+48 61 22 22 360