Rekrutacja trwa!!!
×

Koła zainteresowań

Szkolne Koła Zainteresowań
 

W ramach godzin pracy szkoły, odbywają się zajęcia dodatkowe dla uczniów klas 1-8, mające na celu wzbogacenie programu, naukę dodatkowych umiejętności przydatnych we współczesnym świecie oraz rozwinięcie w dzieciach dodatkowych zainteresowań.


Dla klas I-III

Pędzelek i Kredka – Kolorowy Zakątek Młodego Artysty 

Lubisz rysować, malować, wycinać i bawić się plasteliną? Masz ciekawe pomysły? Chętnie spędzasz czas z rówieśnikami? Chcesz zgłębiać wiedzę o sztuce, poszerzać doświadczenia związane z nowymi technikami plastycznymi, rozbudzić w sobie wrażliwość na piękno, nauczyć się współpracy w grupie i wzmocnić wiarę we własne możliwości? Koło plastyczne "Pędzelek" i „Kredka” jest dla Ciebie! Za pomocą twórczej zabawy pozwalamy dzieciom rozwijać dziecięcą aktywność Na każdych zajęciach tworzymy zupełnie nowe i wyjątkowe pracy plastyczne, przy użyciu różnych materiałów, technik plastycznych oraz pobudzając różne sfery wyobraźni. Dzięki temu rozwiniesz swoją kreatywność i wyobraźnię! Tutaj nie ma czasu na nudę! Zapraszamy uczniów klas 1-3! 


Little Bookworms 

Koło czytelnicze w jęz. angielskim z elementami plastyki. Odpowiednio dobrana literatura dziecięca w atrakcyjny i skuteczny sposób wspomaga proces nauczaniu języka obcego. Bajki i historyjki dla dzieci traktowane są jako urozmaicenie zwykłego toku nauczania języka obcego, pomagają w przyswojeniu nowego słownictwa, opanowania wymowy, intonacji, struktur gramatycznych, czytania ze zrozumieniem. Dodatkową atrakcją jest trening umiejętności myślenia w języku angielskim do przedstawiania obrazów plastycznych. Dla uczniów klas 2 i 3. 


Yoga 4 Kids

Wszystkich chętnych do zdobycia narzędzi do świadomej pracy z własnym ciałem i umysłem oraz podszlifowania znajomości angielskiego zapraszam na zajęcia Yoga 4 Kids. Poprowadzę zajęcia poprzez zabawę, między innymi za pomocą pięknie ilustrowanych kart do jogi. Nauczę Was podstawowych asan i sekwencji. Nie zabraknie także czasu, na uważność i relaks. Dla uczniów klas 1 i 2. 


Board Game Club

Dzieci będą rozwijać umiejętności czytania i posługiwania się słownictwem anglojęzycznym poprzez gry planszowe i nie tylko. Podczas zajęć uczestnicy będą mieli okazję poznawać i grać w różne zabawy i gry planszowe z krajów anglojęzycznych. Dla uczniów klas 2-4 


CraftART 

Zajęcia w języku angielskim Zajęcia skierowane do dzieci lubiących prace ręczne w sposób kreatywny, z wykorzystaniem koralików, sznurków, piórek, bibuły, papieru etc. Prowadzone przez native speakera. Dla uczniów klas 1-4 


Kółko Teatralne 

Podczas zajęć poznamy podstawowe narzędzia pracy aktora, poznamy rodzaje teatrów. Popracujemy nad rozwojem wyobraźni, nad naszą spontanicznością. Będziemy budować etiudy teatralne (krótkie scenki), wcielać się w różne postacie. Zajęcia skierowane są do wszystkich, którzy lubią udawać kogoś, kim nie są, mają bujną wyobraźnię, lubią radośnie spędzać czas, boją się wystąpień publicznych i chcą zmierzyć się ze swoją nieśmiałością. Dla uczniów klas 1-3.


 Edukodowanie 

Lubisz uczyć się nowych rzeczy? Masz dużo pomysłów? Fascynuje Cię elektronika? Koło "Edukodowanie" jest dla Ciebie! Na zajęciach poznasz podstawy programowania. Rozpoczniemy od kodowania na macie, a skończymy na programowaniu Ozobotów. Poprzez zabawę na zajęciach kodowania nauczysz się podstaw logicznego myślenia, kojarzenia, umiejętności układania zdarzeń w ciągi przyczynowo-skutkowe. Rozwiniesz umiejętność logicznego myślenia! To będzie świetna zabawa! Zapraszam uczniów klas 1 i 2! 


Odyseja dla 1-3 Trening Kreatywności 

Zajęcia dla kreatywnych, ciekawych, poszukujących nowych rozwiązań i nie bojących się trudnych zadań z zakresu nauk ścisłych, geografii, przyrody i wiedzy ogólnej uczniów klas 1-4. To kompleksowe narzędzie do rozwijania kreatywności, umiejętności uczenia się oraz usprawniania funkcjonowania w dzisiejszym świecie. Trening Kreatywności to przede wszystkim: rozwijanie logicznego myślenia, często nieszablonowego, kreatywności z zastosowaniem nowoczesnych metod nauczania oraz wprowadzanie skutecznych technik uczenia się. Dla uczniów klas 1-4. 


Akrobatyka 

To bardzo atrakcyjna forma aktywności fizycznej dla dzieci kl. 1-5, która uczy i bawi jednocześnie. Zapewnia wszechstronny rozwój całego organizmu ćwiczących, kształtuje osobowość, prawidłową postawę, podstawowe zdolności motoryczne, a przy tym pomaga wykorzystać nadmiar energii i ukierunkować go w stronę pożytecznej i zdrowej aktywności. Nauka podstawowych elementów akrobatycznych (m.in. przewroty, mostek, stanie na głowie i rękach, obroty, pady, przerzuty, salta), wzmacnia mięśnie całego ciała oraz pogłębia pozytywne cechy charakteru, uczy się dyscypliny, wierności obowiązkom, odpowiedzialności za siebie i współćwiczących, a także sumienności i pewności siebie. Prowadzący: Axel Długosz. Zajęcia taneczne – Modern Jazz Zajęcia skierowane dla wszystkich tych, którzy lubią ruch, taniec i muzykę. Zajęcia ruchowo-taneczne to wspaniała forma aktywności fizycznej wpływająca na harmonijny rozwój młodego człowieka. Mają również niewątpliwy wpływ na wzbogacenie osobowości uczniów, rozwijają i doskonalą ich nawyki muzyczno-ruchowe, wyrabiają poczucie piękna i dostarczają wielu doznań estetycznych. Taniec jest ważnym źródłem przeżywania i przekazywania emocji, a także doskonałą formą zabawy i odprężenia. Na zajęciach ćwiczyć będziemy przy muzyce oraz tworzyć układy taneczne tak, by jak najlepiej rozbudzać wyobraźnie. Dzięki temu uczniowie mają możliwość przeciwdziałać uczuciu nieśmiałości, wyrabiać pewność siebie oraz kształtować poczucie rytmu, a co najważniejsze świetnie się bawić. Dla uczniów klas 1-3


 Chór dziecięcy

 Na chórze będziemy uczyć się poprawnej dykcji i emisji głosu, wspólnie muzykować, poznawać piosenki z różnego repertuaru dziecięcego, młodzieżowego, patriotycznego i historycznego. Zajęcia chóru przeznaczone są dla uczniów, którzy lubią śpiewać, grać i występować, pragną rozwijać swoje talenty, chcą nauczyć się słuchać i słyszeć.. Dla uczniów klas 1-3 DLA KLAS IV-VIII

 

 Dla klas IV-VIII

 

 Bookworms 

Koło czytelnicze w jęz. angielskim z elementami zajęć plastycznych. Głównym celem zajęć będzie ćwiczenie umiejętności czytania w języku angielskim oraz poszerzanie zasobu leksykalnego uczniów. Podsumowaniem każdej lektury będzie wykonanie przez uczniów mapy myśli zawierającej nowo poznane słownictwo oraz notatki graficznej przedstawiającej treść lektury. Uczniowie będą mogli utrwalać słownictwo za pomocą interaktywnych ćwiczeń na platformie wordwall. Przewidywane lektury do omówienia: The Magical Book, The Story of cars, Mystery Mansion, East of the Sun, West of the Moon, A Little Princess, The story of flying, Gulliver’s Travels. Wszelkie materiały oraz linki do ćwiczeń będą dostępne na platformie Teams w grupie Bookworms. Dla uczniów klas czwartych.


 Level up – zajęcia rozwijające 

Zajęcia mają na celu rozwijanie umiejętności językowych uczniów oraz posługiwanie się technologiami informacyjnymi. Głównym założeniem jest poszerzanie znajomości zagadnień gramatycznych i leksykalnych wymaganych na konkursie wojewódzkim oraz olimpiadzie z języka angielskiego. Dla uczniów klasy 5. 


Koło przygotowujące do Konkursów z Języka Angielskiego Level Up 

Język angielski nie sprawia Ci trudności? Lubisz poznawać nowe słownictwo, kulturę krajów anglojęzycznych? Chciałbyś mierzyć się z innymi? Zapraszamy na zajęcia poszerzające twoją wiedzę oraz przygotowujące do konkursów zewnętrznych. Dla uczniów klas 6-8. 


Disney Drama Club 

Koło teatralne z elementami języka angielskiego dla uczniów klas IV-VIII Koło teatralne dla uczniów klas IV-VIII, którzy chcieliby tworzyć ważniejsze uroczystości szkolne oraz włączać się w projekty związane ze światem filmów Walta Disneya. Podczas cotygodniowych spotkań będziemy rozwijać warsztat aktorski, scenopisarski, reżyserski i monterski. Doskonalenie umiejętności teatralnych będziemy łączyć z ruchem, tańcem, śpiewem, a przy tym uczyć się języka angielskiego. W tym roku mamy w planach m.in. Dia de Los Muertos, Opowieść wigilijną oczami współczesnych oraz koncert wiosenny. Zapraszam serdecznie! 


Szkolny Klub Ortograffiti 

Zajęcia skierowane przede wszystkim do dzieci, które potrzebują wsparcia. Polegają na dobranych, skoordynowanych działaniach i ćwiczeniach, które umożliwiają usprawnienie mechanizmów odpowiedzialnych za kontrolowanie i poprawę koordynacji wzrokowo-ruchowej, a także zwiększają zdolności manipulacyjne dłoni. Metoda Ortograffiti angażuje w procesie uczenia się wzrok, słuch, ruch, dotyk, a także smak i węch. 


Kółko przyrodnicze 

To miejsce, w którym uczniowie rozwijają swoje zainteresowania naturą i nauką. Dla wszystkich miłośników przyrody, ciekawych świata badaczy i żądnych przygód odkrywców. Samodzielne wykonywanie doświadczeń i obserwacji, uczestnictwo w zajęciach w terenie oraz poszukiwanie i zbieranie informacji o ciekawostkach otaczającego świata. W perspektywie hodowla i uprawa roślin w ogródku szkolny.


Emotikony

 Zajęcia dla uczniów z trudnościami w relacjach z rówieśnikami, dla dzieci, które przeżywają nieprzyjemne emocje związane z obowiązkami szkolnymi oraz dla tych, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności społeczne oraz asertywność. Zajęcia grupowe dla klas 1-3, 4-6.

 

Koło plastyczne PLASTYKOMANIA

 Do tego kółka zainteresowań należą wszyscy ci, którzy lubią tworzyć i chcą rozwijać swoje zainteresowania i uzdolnienia plastyczne. Będziemy odkrywać piękno świata sztuki zdobywając umiejętności posługiwania się różnymi technikami plastycznymi. Połączymy praktykę z wiedzą o sztuce. Zajęcia będą służyły rozwijaniu dziecięcej wyobraźni i sprawności manualnych, nabywaniu umiejętności pracy zespołowej, kształceniu wrażliwości estetycznej. Mam nadzieję, że wpłynie to pozytywnie na rozwój uczniów, samorealizację i podniesienie poczucia własnej wartości. Nieodłącznym elementem spotkań będzie udział w konkursach plastycznych. Dla uczniów klas 4-7. 


Eureka – koło matematyczne

Zajęcia rozwijające umiejętności matematyczne nie tylko dla uczniów uzdolnionych z kl. 4 i 5. 

 

Poziom olimpijski – koło polonistyczne dla uczniów klas IV-VIII

Chcesz doskonalić umiejętności polonistyczne? Planujesz wziąć udział w konkursie wojewódzkim lub olimpiadzie języka polskiego? Pasjonuje Cię język polski i wszystko, co z nim związane? Poziom olimpijski to koło dla Ciebie! 


Olimpijczyk – koło przygotowujące do Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego

Matematyka jest dziedziną bardzo dobrze stymulującą rozwój młodego człowieka przede wszystkim w zakresie logicznego myślenia, w tym myślenia przyczynowo-skutkowego. Dlatego ważny dla nas jest rozwój uczniów w tym aspekcie. Zajęcia mają na celu przede wszystkim przygotowanie uczniów do udziału w poszczególnych etapach Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego oraz innych zewnętrznych. Uczestnicy spotkań omawiają zagadnienia matematyczne wykraczające poza podstawę programową, rozwiązują przykładowe testy konkursowe. Do udziału w zajęciach zaproszeni są uczniowie klas starszych (7 i 8). 


Odyseja Umysłu 4-8

 Zajęcia dla kreatywnych, ciekawych, poszukujących nowych rozwiązań i nie bojących się trudnych zadań z zakresu nauk ścisłych, geografii, przyrody i wiedzy ogólnej uczniów klas 1-4. To kompleksowe narzędzie do rozwijania kreatywności, umiejętności uczenia się oraz usprawniania funkcjonowania w dzisiejszym świecie. Trening Kreatywności to przede wszystkim: rozwijanie logicznego myślenia, często nieszablonowego, kreatywności z zastosowaniem nowoczesnych metod nauczania oraz wprowadzanie skutecznych technik uczenia się. 


Wolontariat 

Chcesz działać na rzecz innych, jesteś otwarty i wrażliwy na potrzeby drugiego człowieka. Szukamy osób bezinteresownych, pełnych życzliwości i zapału. Będziemy wspólnie podejmować aktywne działanie w obszarze pomocy koleżeńskiej oraz włączać się do działań o charakterze wolontarystycznym. Będziemy wspólnie podejmować prace na rzecz szkoły i środowiska szkolnego oraz lokalnego. Spotykać się będziemy cyklicznie wg zasad określonych na pierwszym spotkaniu. 


Szkolny Klub Sportowy Bonum Futurum

 Do udziału w zajęciach zaproszeni są uczniowie klasy 5 i 6. Miejsce dla tych, którzy nie boją się potu, którzy mają zapas energii. Ćwiczymy w dyscyplinach, które najbardziej nas interesują: piłka nożna, koszykówka, siatkówka, gimnastyka. Nie uznajemy kompromisów, zawsze dajemy z siebie 100%! 


Spotkania z Zosią 

Pytania: dlaczego? jak? w jakim celu? towarzyszą człowiekowi od samego początku. I co ciekawe, nie zawsze chodzi o odnajdywanie odpowiedzi, ale o mnożenie pytań. Na zajęciach postaramy się zadawać pytania, nie bać się pytań nawet tych najtrudniejszych. A przewodnikami w naszych poszukiwaniach będą kolejni filozofowie. 


Bible Journalling 

Teksty biblijne w języku angielskim i coś do rysowania. Kredki, farby, naklejki... Bible journlling to stosunkowo nowy trend w Polsce, ale zdobył już i zdobywa wielu zwolenników. Na zajęciach będziemy łączyć czytanie ze zrozumieniem w języku angielskim z dekorowaniem tekstu. Ograniczać nas będzie tylko wyobraźnia. 


Basen

Umiejętność pływania jest podstawową sprawnością człowieka XXI wieku, a rodzie dokładają wszelkich starań aby ją w dzieciach wykształcić. Dlatego wspomagamy rodziców w tych staraniach. Nauka pływania u początkujących oraz doskonalenie umiejętności u dzieci już pływających odbywają się w ramach zajęć dodatkowych dla uczniów wszystkich klas. To jednocześnie świetna okazja do przełamania lęków, integracji z grupą, wyrobienia w dziecku poczucia pewności siebie. Oczywiście nie należy zapominać o innych korzyściach wynikających z pływania – polepszeniu wydolności organizmu, poprawie sylwetki, zwiększeniu kondycji. 


Zajęcia specjalistyczno-rozwijające płatne

 

Szachy dla początkujących SZACH-MAT 

Szachy to najpopularniejsza gra na świecie. Nie każdy i nie we wszystkim musi być mistrzem. Szachy wspomagają wszechstronny rozwój dzieci. Pomagają w rozwijaniu wyobraźni i koncentracji, uczą planowania, rozwiązywania problemów, poprawiają pamięć, ćwiczą uwagę i koncentrację, ale przede wszystkim są świetnym sposobem spędzania wolnego czasu. Podnoszą iloraz inteligencji i uczą przestrzegania zasad. Dla uczniów klas 1-3. 


Robotyka 

Nowoczesne technologie, komputery, informatyka, programowanie – słowa klucze a jednocześnie nieunikniona przyszłość naszych dzieci. Na zajęciach robotyki uczymy dzieci praktycznego zastosowania już posiadanych przez nie umiejętności, rozwijamy zdolności logicznego myślenia, kodowania, sprawności manualnych. Pozalekcyjne zajęcia robotyki są też doskonałym rozwinięciem umiejętności wyniesionych z lekcji kodowania, na które nasi uczniowie uczęszczają w ramach zajęć planowych.

 

Ceramika

 Na tych zajęciach staramy się zarazić dzieci nietypową w obecnych czasach pasją. Lepienie i rzeźbienie w glinie wspomaga rozwój manualny, pobudza kreatywność, ma również działanie wyciszające i powoduje tak zwane „dobre” zmęczenie. Kontakt z naturalnym tworzywem jakim jest glina, zbliża nas do świata natury, pozwala na oderwanie od wirtualnej, pozornej rzeczywistości. Co ważne, autorski program zajęć rzeźbiarsko – ceramicznych dostosowany jest do potrzeb uczniów z osłabioną motoryką ręki, pomaga im rozwijać się manualnie, poprawia koordynację ruchową.


Biofeedback

 Z dużą skutecznością może być stosowany w każdej grupie wiekowej. Trening bazuje na biologicznym sprzężeniu zwrotnym, podnosi zdolność koncentracji dziecka, wydłuża czas, w którym zdolne jest w pełni skupić swoją uwagę na danym zadaniu. Dla dzieci stosowany jest w przypadku autyzmu, zespołu Aspergera, zespołu nadpobudliwości psychoruchowej (ADHD), problemów z koncentracją, zaburzeń rozwoju mowy (opóźnionego jej rozwoju, jąkania się) oraz dysleksji. Biofeedback to nieinwazyjna metoda terapii polegająca na monitorowaniu przez specjalne urządzenie zmian fizjologicznych organizmu. Ma to na celu lepsze rozpoznawanie wpływu myśli i uczuć na fizjologię, dzięki czemu pacjent może nauczyć się kontrolować te funkcje organizmu, nad którymi w normalnych warunkach nie można panować (fale mózgowe czy napięcie mięśni). Biofeedback jest wykorzystywany w terapii dzieci i dorosłych z zaburzeniami koncentracji, stanami lękowymi, depresją, nadpobudliwością, padaczką, zaburzeniami autystycznymi czy niską odpornością na stres. 


Pianino

 Zajęcia rozwijające i umuzykalniające, prowadzone przez nauczyciela dyrygentury chóralnej z pasją do instrumentów orkiestry ludowej. Zajęcia indywidualne gry na pianinie prowadzone przez nauczyciela dyrygentury chóralnej z pasją do instrumentów.

 

Śpiew Indywidualny

 

Karate

Dziennik elektroniczny

Kontakt

Niepubliczna Dwujęzyczna
Szkoła Podstawowa "Bonum Futurum"

ul. Kalinowa 13, 63-004 Tulce

Zadzwoń do nas+48 61 22 22 360