Rozpoczęła się rekrutacja do naszej szkoły na rok szkolny 2021/2022. Zachęcamy do składania wniosków wraz z ankietą (do pobrania na stronie szkoły). Termin składania wniosków do 31 stycznia 2021 roku. 

Spotkanie informacyjno-rekrutacyjne odbędzie się na terenie szkoły 10 -13 lutego 2021 r. w godzinach popołudniowych, w małych grupach (w sobotę od godz. 9.00).  

Od 15 lutego 2021 rozpoczniemy spotkania diagnozująco-informacyjne z rodzicami i dziećmi. 

 Zapraszamy 


×

Internet w życiu dziecka

Korzystanie z mediów cyfrowych przez dzieci często budzi niepokój ich rodziców i opiekunów, w szczególności w zakresie potencjalnych zagrożeń, które mogą się z nimi wiązać. Obawy dotyczą nadmiernego korzystania z Internetu, uzależnień, niewłaściwych treści (w tym - mowy nienawiści, pornografii, wulgaryzmów) oraz niepożądanych kontaktów. Dlatego zachęcamy do zapoznania się z publikacjami skierowanymi dla rodziców:

 

1) Jak zapewnić dzieciom bezpieczeństwo w internecie – poradnik dla rodziców
(Poradnik dla rodziców powstał w ramach projektu Cyfrowobezpieczni.pl. Publikacja została opracowana przez Zespół Ekspertów NASK – instytutu badawczego)

 

 

 

 

2) Dzieci w świecie gier komputerowych - poradnik nie tylko dla rodziców (Poradnik dokładnie zapozna rodziców ze światem gier – z ich typami, korzyściami z grania oraz niebezpieczeństwami, na jakie są narażone dzieci w przestrzeni wirtualnej. Podpowie też, jak właściwie dobierać gry i jak sprawić, że korzystanie z nowych technologii będzie bezpieczne dla najmłodszych użytkowników komputera i internetu).

 

 

3) Seria filmów i animacji: Zostań znajomym swojego dziecka

4) Materiały dla Rodziców Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę

 

Kontakt

Niepubliczna Dwujęzyczna
Szkoła Podstawowa "Bonum Futurum"

ul. Kalinowa 13, 63-004 Tulce

Zadzwoń do nas+48 61 22 22 360