Lektury 2019/2020

Klasa I

  1.  Jacob i Wilhelm Grimm, (oprac.) Bogusław Michalec Jaś i Małgosia
  2.  Maria Kownacka, Plastusiowy pamiętnik
  3.  Jan Brzechwa, Sójka
  4.  Jacob i Wilhelm Grimm, Muzykanci z Bremy
  5.  Hans Christian Andersen, Nowe szaty cesarza
  6.  Jan Brzechwa, Leń
  7.  Jan Brzechwa, Żaba
  8.  Waldemar Cichoń, Cukierku, ty łobuzie!
  9.  Charles Perrault, Śpiąca królewna
  10.  Tove Jansson, Opowiadania z Doliny Muminków
  11.  Wanda Chotomska, Legenda o Smoku ze Smoczej Jamy
  12.  Jan Brzechwa, Przyjście lata

 

Klasa II 

  1.  Hans Christian Andersen, Brzydkie Kaczątko
  2.  Barbara Kosmowska, Dziewczynka z parku
  3.  Grzegorz Kasdepke, Detektyw Pozytywka
  4.  Danuta Wawiłow, Najpiękniejsze wiersze
  5.  Astrid Lindgren, Dzieci z Bullerbyn
  6.  Alina i Czesław Centkiewiczowie, Zaczarowana zagroda
  7.  Justyna Bednarek, Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)
  8.  Hans Christian Andresen, Calineczka
  9.  Danuta Parlach, Kapelusz Pani Wrony
  10.  Maria Terlikowska, Drzewo do samego nieba
  11.  Łukasz Wierzbicki, Afryka Kazika

 

Klasa III

  1.  Joanna Papuzińska, Asiunia
  2.  Marcin Pałasz, Sposób na Elfa
  3.  Maria Krüger, Karolcia
  4.  Hans Christian Andersen, Dziewczynka z zapałkami
  5.  Mira Jaworczakowa, Oto jest Kasia
  6.  Hans Christian Andersen, Królowa Śniegu
  7.  Agnieszka Frączek, Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą
  8.  Hugh Lofting, Doktor Dolittle i jego zwierzęta
  9.  Roman Pisarski, O psie, który jeździł koleją

 

 Klasa IV

  1.  C.S. Lewis  Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa
  2. Joanna Olech  Dynastia Miziołków
  3. Anna Onichimowska  Duch starej kamienicy
  4. Tove Jansson  Opowiadania z Doliny Muminków
  5. F.H. Burnett  Tajemniczy Ogród
  6. Henryk Sienkiewicz  W pustyni i w puszczy
  7. Jan Brzechwa  Akademia Pana Kleksa

 

Klasa V

  1. Alfred Szklarski Tomek w krainie kangurów
  2. MoonyWitcher Dziewczynka z Szóstego Księżyca
  3. Henryk Sienkiewicz  W pustyni i w puszczy
  4. Lucyna Szary Mity Greckie dla dzieci”
  5. Ferenc Molnar  Chłopcy z Placu Broni
  6.  Marcin Kozioł  Skrzynia władcy piorunów” I cz. Detektywi na kółkach 

 

Klasa VI

  1.  K. Ryrych, Król
  2.  H. Sienkiewicz, W pustyni i w puszczy
  3.  Ch. Dickens, Opowieść wigilijna
  4.  Wybrane mity greckie
  5.  Biblia (wybrane przypowieści)
  6.  Wybrane podania i legendy polskie: o Lechu, o Kraku
  7.  J. Słowacki, W pamiętniku Zofii Bobrówny
  8.  A. Mickiewicz, Pan Tadeusz - fragmenty (koncert Wolskiego, polowanie)
  9.  F. DAdamo, Iqbal
  10.  J.R.R. Tolkien, Hobbit, czyli tam i z powrotem
  11.  B. Prus, Katarynka
  12.  Wybór poezji

 

Klasa VII

  1.  J. Kochanowski, wybrane pieśni i treny I, V, VII, VIII
  2.  A. Kamiński, Kamienie na szaniec
  3.  A. Mickiewicz, Dziady, cz. II
  4.  A. Mickiewicz, Świtezianka, Reduta Ordona, Śmierć Pułkownika, Stepy akermańskie
  5.  Ch. Dickens, Opowieść wigilijna
  6.  S. Żeromski, Syzyfowe prace
  7.  É.-E. Schmitt, Oskar i Pani Róża
  8.  A. Fredro, Zemsta
  9.  H. Sienkiewicz, Latarnik
  10.  Wybór poezji 

 

Klasa VIII

  1.  J. Kochanowski - wybrane fraszki
  2.  Sofokles, Antygona
  3.  H. Sienkiewicz, Quo vadis
  4.  A. Mickiewicz, Pan Tadeusz
  5.  S. Mrożek, Artysta
  6.  J. Słowacki, Balladyna
  7.  G. Orwell, Folwark zwierzęcy
  8.  M. Wańkowicz, Ziele na kraterze (wybór), Tędy i owędy (wybór)
  9.  Wybór poezji

 

 

 

Kontakt

Niepubliczna Dwujęzyczna
Szkoła Podstawowa "Bonum Futurum"

ul. Kalinowa 13, 63-004 Tulce

Zadzwoń do nas+48 61 22 22 360